فهرست بستن

آموزش اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با استفاده از Tetheringآموزش اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با استفاده از Tethering


 


 

آموزش اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با استفاده از Tethering


 


 


بسیاری از کاربران در زمان عدم دسترسی به اینترنت ADSL، از روش هایی همچون کانکشن Hotspot به منظور اشتراک گذاری و استفاده از اینترنت تلفن همراه خود بر روی سیستم های کامپیوتری استفاده می کنند. در واقع، یکی از اصلی ترین روش های اشتراک گذاری و یا Share اینترنت از تلفن همراه بر روی سیستم های کامپیوتری، استفاده از قابلیت Hotspot می باشد.


 


Hotspot در گوشی موبایل به بیان ساده، یک قابلیت در گوشی همراه بوده که به وسیله آن می توانید تلفن هوشمند خود را به یک مودم وای فای تبدیل نمایید. در این حالت، سایر دستگاه ها می توانند با استفاده از کانکشن وای فای و از طریق اینترنت سیم کارت گوشی شما، به شبکه جهانی اینترنت دسترسی پیدا نمایند.


 


در این میان، ممکن است برخی از کاربران تمایلی به استفاده از قابلیت هات اسپات نداشته باشند. برای مثال، عدم پشتیبانی سیستم کامپیوتری از وای فای و یا کاهش بیش از اندازه شارژ گوشی، از دلایل عدم تمایل کاربران در استفاده از این قابلیت می باشد.


 


با استفاده از قابلیت Tethering می توانید گوشی همراه خود را به یک مودم با سیم یا LAN تبدیل کرده و با استفاده از راه های ارتباطی همچون USB و بلوتوث، اینترنت دیتای سیم کارت را به سیستم های کامپیوتری انتقال دهید. در این مقاله می خواهیم به روش استفاده از این قابلیت در سیستم عامل اندروید بپردازیم. با سرزمین دانلود همراه باشید.


 


 


آموزش Tethering اینترنت دیتا در اندروید


 


کاربران سیستم عامل اندروید به دو روش می توانند اینترنت گوشی همراه خود را با استفاده از قابلیت Tethering با سایر دستگاه های کامپیوتری به اشتراک بگذارند. در ادامه به بررسی روش انجام هر یک از این سه روش می پردازیم:


 


 


روش اول: استفاده از USB Tethering


 


یکی از روش های اشتراک گذاری اینترنت سیم کارت در سیستم های کامپیوتری، استفاده از کابل USB می باشد. با استفاده از اتصال USB می توانید یک کانکشن مشابه LAN در سیستم ایجاد نموده و با استفاده از آن به اینترنت گوشی همراه متصل شوید. به منظور انجام این کار به صورت زیر عمل می کنیم:


 


1. ابتدا از طریق منوی گوشی به بخش تنظیمات یا Settings رفته و وارد بخش Network & internet شوید. در صفحه باز شده گزینه Hotspot & tethering را انتخاب نمایید.


 


2. کابل USB را به سیستم کامپیوتری و گوشی متصل کرده و عبارت USB tethering را فعال نمایید.


 


3. در ادامه یک پیام هشدار با عنوان Hotspot & tethering مشاهده خواهید کرد. با انتخاب گزینه OK، عملیات اشتراک گذاری اینترنت بر روی سیستم کامپیوتری آغاز خواهد شد.


 

آموزش اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با استفاده از Tethering


 


 


حداکثر سرعت انتقال داده در این روش، در هنگام دانلود حدود 90 مگابیت بر ثانیه و در هنگام آپلود حدود 2 مگابیت بر ثانیه می باشد که با توجه به پهنای باند سیم کارت های ارائه دهنده اینترنت در ایران، می توانید از حداکثر سرعت اینترنت سیم کارت خود استفاده نمایید.


 


 


روش دوم: اشتراک گذاری اینترنت با استفاده از بلوتوث


 


در این روش، با استفاده از کانکشن بلوتوث می توانید اینترنت سیم کارت خود را بر روی سیستم کامپیوتری به اشتراک بگذارید. در نظر داشته باشید که به دلیل استفاده از اتصال بلوتوث، ممکن است باتری گوشی شما کمی با سرعت بیشتری تخلیه شود. برای استفاده از این روش، به صورت زیر عمل می کنیم:


 


1. ابتدا از طریق منوی تنظیمات گوشی به بخش Connected devices رفته و گزینه Pair new device را انتخاب نمایید.


 


2. حال به سیستم کامپیوتری خود مراجعه کرده و با فشردن کلیدهای ترکیبی Win + I وارد بخش تنظیمات ویندوز شوید.


 


3. در این بخش، بر روی Devices کلیک کرده و گزینه Bluetooth & other devices را انتخاب نمایید.


 


4. در ادامه بر روی گزینه Add Bluetooth or other device کلیک کرده و از میان دستگاه های موجود، گوشی خود را انتخاب نمایید.


 


5. پس از اتصال گوشی به کامپیوتر، به بخش Network & internet در گوشی مراجعه کرده و گزینه Hotspot & tethering را انتخاب نمایید. در نهایت نیز عبارت Bluetooth tethering را فعال نمایید.


 

آموزش اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با استفاده از Tethering


 


 


6. حال به سیستم کامپیوتری مراجعه کنید. در پایین صفحه ویندوز و در بخش Taskbar، بر روی علامت بلوتوث راست کلیک کرده و گزینه Join a Personal Area Network را انتخاب کنید.


 


7. در صفحه باز شده بر روی گوشی همراه خود راست کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه Connect using و در نهایت Access point را انتخاب نمایید.


 

آموزش اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با استفاده از Tethering


 


 


حداکثر سرعت انتقال داده در این روش، در هنگام دانلود حدود 35 مگابیت بر ثانیه و در هنگام آپلود حدود 1 مگابیت بر ثانیه می باشد که در اکثر مواقع می توانید با استفاده از اینترنت سیم کارت، از حداکثر پهنای باند خود استفاده کنید.


 


 


در این مقاله به بررسی روش های اشتراک گذاری اینترنت در تلفن همراه با استفاده از قابلیت Tethering پرداختیم. در نظر داشته باشید که در صورت پشتیبانی سیستم کامپیوتری شما از وای فای، ساده ترین و پر سرعت ترین روش برای اشتراک گذاری، استفاده از Hotspot گوشی می باشد. برای ارسال سوالات و نظرات خود در خصوص این مقاله می توانید از طریق فرم زیر با ما در تماس باشید.


 


 


( بدون کامنت – اولین کامنت را شما بنویسید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *