فهرست بستن

آموزش استفاده از ابزار Sticky Notes در سیستم عامل ویندوز 10آموزش استفاده از ابزار Sticky Notes در سیستم عامل ویندوز 10


 


 

آموزش استفاده از ابزار Sticky Notes در سیستم عامل ویندوز 10


 


 


Sticky Notes یا یادداشت های چسبناک، یک قابلیت بسیار کاربردی در سیستم عامل ویندوز 10 می باشد. برای مثال فرض کنید در حال وبگردی و استفاده از اینترنت می باشید. در این حالت ممکن است بخواهید یک متن و یا لینکی از محتوای یک وب سایت را در محلی ذخیره نمایید. در این زمان استفاده از کاغذ و خودکار و یا در بهترین حالت استفاده از یک نرم افزار ویرایش متن مانند Word می تواند به شما کمک نماید.


 


با استفاده از Sticky Notes می توانید یادداشت های مهم خود را به صورت چسبان بر روی محیط دسکتاپ قرار دهید. از سایر ویژگی های این ابزار می توان به همگام سازی با دیگر دستگاه های هوشمند مانند تلفن های همراه و تبلیت های مایکروسافت اشاره نمود. 


 


در این مقاله می خواهیم به بررسی روش استفاده از قابلیت Sticky Notes در سیستم عامل ویندوز 10 بپردازیم. با سرزمین دانلود همراه باشید.


 


 


دسترسی به Sticky Notes در ویندوز 10


 


Sticky Notes یک ابزار درون برنامه ای برای سیستم عامل ویندوز 10 می باشد. در واقع پس از نصب ویندوز، این قابلیت به صورت خودکار در محیط سیستم عامل موجود بوده و نیاز به نصب هیچگونه ابزار اضافی برای استفاده از آن نخواهید داشت. 


 


به منظور دسترسی به Sticky Notes، در بخش جستجوی ویندوز عبارت Sticky Notes را تایپ کرده و از میان نتایج موجود بر روی گزینه Sticky Notes کلیک نمایید. تصویری مطابق شکل زیر به نمایش درخواهد آمد که می توانید یادداشت های خود را درون آن وارد نمایید.


 


پس از اولین اجرا، می توانید با راست کلیک بر روی آیکون این ابزار در Taskbar و انتخاب گزینه Pin To Taskbar، برای همیشه این برنامه کاربردی را در نزدیکی خود قرار دهید.


 

آموزش استفاده از ابزار Sticky Notes در سیستم عامل ویندوز 10


 


 


چگونه یک یادداشت جدید ایجاد کنیم؟


 


تهیه یادداشت جدید با استفاده از Sticky Notes از چندین روش قابل بحث می باشد. یکی از ساده ترین روش ها راست کلیک بر روی آیکون Sticky Notes در نوار وظیفه و انتخاب گزینه Add Note می باشد.


 


همچنین در صورتی که از قبل یک یادداشت در محیط دسکتاپ خود داشته باشید، می توانید با فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl + N یک یادداشت جدید ایجاد نمایید.


 


در صورتی که می خواهید محیط دسکتاپ خود را با انواع یادداشت ها شلوغ نکنید، پیشنهاد ما استفاده از یک دسکتاپ مجازی به منظور قرار دادن نوت ها می باشد. با فشردن کلیدهای Win + Tab می توانید یک دسکتاپ مجازی جدید ایجاد کرده و در آنجا تنها یادداشت های خود را قرار دهید.


 

آموزش استفاده از ابزار Sticky Notes در سیستم عامل ویندوز 10


 


 


فرمت نوشتاری در Sticky Notes


 


مانند تمام ابزارهای ویرایش متن، در Sticky Notes نیز می توانید از انواع فونت ها و حالت های نوشتاری استفاده نمایید. در منوی پایین Sticky Notes، آیکون هایی به منظور قرار دادن تصویر، تغییر فونت و همچنین ساختارهای نوشتاری مانند بولد متن قرار داده شده است که می توانید از آنها استفاده کنید. 


 

آموزش استفاده از ابزار Sticky Notes در سیستم عامل ویندوز 10


 


 


تغییر سایر و رنگ یادداشت


 


مانند تمام ابزارهای ویندوز، در Sticky Notes نیز می توانید ساختار کلی یادداشت مانند رنگ و اندازه را به شکل دلخواه خود تغییر دهید. به منظور تغییر اندازه یادداشت تنها کافی است از گوشه های نوت، ماوس را به سمت دلخواه هدایت نمایید.


 

آموزش استفاده از ابزار Sticky Notes در سیستم عامل ویندوز 10


 


 


در صورتی که می خواهید رنگ یادداشت خود را تغییر دهید، ابتدا با کلیک بر روی آیکون سه نقطه در بالای یادداشت وارد بخش تنظیمات نوت شوید. در این بخش می توانید مواردی مانند لیست تمامی یادداشت ها، حذف یادداشت و یا تغییر رنگ نوت را مشاهده نمایید.


 

آموزش استفاده از ابزار Sticky Notes در سیستم عامل ویندوز 10


 


 


مشاهده لیست یادداشت ها


 


گاهی اوقات ممکن است تمایلی به نمایش تمامی یادداشت های خود در محیط دسکتاپ نداشته باشید. در این حالت می توانید از طریق لیست یادداشت ها، به نوت های خود دسترسی پیدا کرده و آنها را مشاهده و یا حذف نمایید. به منظور انجام اینکار، ابتدا بر روی آیکون سه نقطه در Sticky Notes کلیک کرده و در صفحه باز شده گزینه Notes List را انتخاب کنید. همچنین می توانید با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl + H نیز به این بخش دسترسی پیدا کنید.


 


در این بخش می توانید با راست کلیک بر روی نوت، یادداشت مورد نظر را حذف نمایید. همچنین اگر تعداد یادداشت های شما زیاد می باشد، می توانید با وارد کردن بخشی از متن یادداشت در قسمت جستجو، نوت مورد نظر خود را پیدا نمایید.


 

آموزش استفاده از ابزار Sticky Notes در سیستم عامل ویندوز 10


 


 


یادآوری یادداشت از طریق Reminder


 


در صورتی که در درون یادداشت خود از کلماتی مانند Tomorrow که بیانگر یک زمان می باشد استفاده کنید، ویندوز به صورت خودکار یک پیام به منظور ثبت یادآور برای یادداشت شما نمایش خواهد داد. 


 

آموزش استفاده از ابزار Sticky Notes در سیستم عامل ویندوز 10


 


 


با کلیک بر روی این گزینه می توانید از طریق دستیار صوتی کورتانا، از یادداشت مورد نظر خود در تاریخ و زمان مشخص شده باخبر شوید.


 

آموزش استفاده از ابزار Sticky Notes در سیستم عامل ویندوز 10


 


 


در این مقاله به بررسی قابلیت Sticky Notes در سیستم عامل ویندوز 10 پرداختیم. ویندوز 10 را می توان یک سیستم عامل بسیار محبوب و با امکانات برای تمامی افراد نام گذاری نمود. در سری مقالات آموزش ویندوز 10 سرزمین دانلود می توانید از آخرین ترفندها و ویژگی های این سیستم عامل محبوب مطلع شده و کار با آن را به صورت اصولی فرا بگیرید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در خصوص این مقاله می توانید از طریق فرم زیر با ما در تماس باشید.


 


 


( بدون کامنت – اولین کامنت را شما بنویسید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *