فهرست بستن

آموزش تغییر رنگ چراغ نوتیفیکیشن در سیستم عامل اندرویدآموزش تغییر رنگ چراغ نوتیفیکیشن در سیستم عامل اندروید


 


 

آموزش تغییر رنگ چراغ نوتیفیکیشن در سیستم عامل اندروید


 


 


یکی از دلایل محبوبیت سیستم عامل اندروید، امکان شخصی سازی و سفارشی کردن اکثر بخش های آن می باشد. در واقع شما می توانید بخش هایی مانند منو، تنظیمات آدرس بار گوشی و به طور کلی اکثر بخش های گوشی خود را سفارشی نمایید. 


 


یکی از قابلیت های بسیار جالب در اکثر گوشی های اندرویدی، امکان تغییر رنگ چراغ LED یا همان چراغ نوتیفیکیشن می باشد. شما می توانید رنگ چراغ نوتیفیکیشن گوشی خود را بر اساس برنامه های گوناگون، به رنگ های مختلف در بیاورید. برای مثال می توانید در هنگام دریافت یک پیام از واتس آپ رنگ چراغ LED را به سبز تغییر دهید.


 


در این مقاله به بررسی روش های تغییر رنگ چراغ نوتیفیکیشن در سیستم عامل اندروید می پردازیم. با سرزمین دانلود همراه باشید.


 


 


روش اول: استفاده از قابلیت تغییر رنگ از درون گوشی


 


در اکثر گوشی های اندروید جدید می توانید با استفاده از تنظیمات درون موبایل این قابلیت را فعال نمایید. بدین منظور ابتدا به تنظیمات گوشی خود رفته و وارد بخش Sound & Notification شوید. سپس عبارت Pulse Notification Light را پیدا کرده و آن را فعال نمایید.


 

آموزش تغییر رنگ چراغ نوتیفیکیشن در سیستم عامل اندروید


 


 


از این پس می توانید با مراجعه به بخش App در تنظیمات گوشی خود، رنگ چراغ LED مربوط به نوتیفیکیشن هر برنامه را به صورت دلخواه خود تغییر دهید. در صورتی که گوشی اندرویدی شما از این قابلیت پشتیبانی نمی کند می توانید از روش بعدی استفاده نمایید.


 


 


روش دوم: استفاده از نرم افزار Light Manager


 

شما می توانید از نرم افزارهای جانبی مانند Light Manager به منظور تغییر رنگ چراغ LED گوشی خود استفاده کنید. بدین منظور ابتدا این نرم افزار را از گوگل پلی دانلود و نصب نمایید. پس از نصب و اجرای برنامه، صفحه ای مانند شکل زیر به شما نمایش داده خواهد شد که اجازه دسترسی به تنظیمات نوتیفیکیشن گوشی را از شما درخواست می کند. با انتخاب گزینه Allow از این مرحله عبور نمایید.


 

آموزش تغییر رنگ چراغ نوتیفیکیشن در سیستم عامل اندروید


 


 


در صفحه اصلی برنامه، حالت ها و نرم افزارهایی که قابلیت اطلاع رسانی از طریق چراغ نوتیفیکیشن را دارند به شما نمایش داده خواهد شد. با انتخاب هر یک می توانید رنگ چراغ LED مربوط به آن برنامه را به حالت دلخواه خود تغییر دهید. 


 

آموزش تغییر رنگ چراغ نوتیفیکیشن در سیستم عامل اندروید


 

آموزش تغییر رنگ چراغ نوتیفیکیشن در سیستم عامل اندروید


 


 


پس از انتخاب رنگ مورد نظر خود، باید یکبار برنامه را ری استارت نمایید. بدین منظور با انتخاب گزینه Restart Light Manager در بالای صفحه گوشی می توانید این عمل را انجام دهید.


 

آموزش تغییر رنگ چراغ نوتیفیکیشن در سیستم عامل اندروید


 


 


روش سوم: استفاده از نرم افزار Light Flow


 

یکی دیگر از برنامه های کاربردی در زمینه تغییر رنگ چراغ LED در سیستم عامل اندروید، برنامه Light Flow می باشد. با نصب و استفاده از این برنامه می توانید علاوه بر تغییر رنگ چراغ LED مواردی مانند تغییر نوع ویبره و الویت بندی نرم افزارها را نیز انجام دهید. استفاده از این برنامه نیز بسیار ساده بوده و پس از دادن دسترسی های لازم می توانید با انتخاب برنامه مورد نظر خود، چراغ LED مربوط به آن را تغییر دهید.


 

آموزش تغییر رنگ چراغ نوتیفیکیشن در سیستم عامل اندروید


 


 


در این مقاله به بررسی روش های تغییر رنگ چراغ نوتیفیکیشن در سیستم عامل اندروید پرداختیم. گرچه این قابلیت تاثیر چندانی در زیبایی گوشی شما نخواهد داشت، اما به وسیله آن می توانید از اعلانات نرم افزارهای موجود در گوشی خود بدون لمس صفحه باخبر شوید. همچنین شما می توانید با استفاده از فرم زیر نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این مقاله با ما مطرح نمایید.


 


 


( بدون کامنت – اولین کامنت را شما بنویسید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *