فهرست بستن

آموزش حل مشکل کندی سرعت اینترنت توسط CMDآموزش حل مشکل کندی سرعت اینترنت توسط CMD


 


 

آموزش حل مشکل کندی سرعت اینترنت توسط CMD


 


 


کندی سرعت در اینترنت یکی از بزرگترین مشکلات برای بسیاری کاربران می باشد. با وجود اینکه شرکت های بسیاری در حال ارائه اینترنت پر سرعت یا همان ADSL می باشند اما همچنان مشکل کندی سرعت درحال استفاده از اینترنت وجود دارد.


 


در این مقاله می خواهیم به بررسی روش های حل کندی اینترنت با استفاده از دستورات CMD بپردازیم. با سرزمین دانلود همراه باشید.


 


 


آموزش ورود به بخش CMD در سیستم عامل ویندوز


 


به منظور استفاده از این آموزش در ابتدا باید وارد بخش CMD در سیستم عامل ویندوز خود شوید. بدین منظور به صورت زیر عمل می کنیم:


 


1. ابتدا کلیدهای Win + R را فشار دهید. 


 


2. در صفحه باز شده که محیط RUN نام دارد، عبارت CMD را تایپ کرده و بر روی OK کلیک کنید.


 


3. صفحه ای مانند شکل زیر به نمایش درخواهد آمد که همان محیط CMD می باشد.


 

آموزش حل مشکل کندی سرعت اینترنت توسط CMD


 


 


حل مشکل کندی سرعت اینترنت با استفاده از CMD


 


در ادامه می خواهیم به بررسی روش های حل کندی اینترنت با استفاده از CMD بپردازیم. مراحل زیادی به منظور افزایش سرعت اینترنت و یا بررسی کندی آن وجود دارد. در حالت عمومی انجام مواردی مانند ریست وای فای، تنظیمات روتر، چک کردن اشتراک و … می تواند کندی سرعت را تا حدودی برطرف نماید.


 


اما هدف از این مقاله، بررسی تخصصی تر این موضوع می باشد. در واقع می خواهیم با استفاده از دستورات سیستمی و محیط CMD به بررسی این مشکل و افزایش سرعت اینترنت بپردازیم. برخی از روش ها به شرح زیر می باشد:


 


 


1. ساخت مجدد IP


 


همانطور که اطلاع دارید IP های موجود در هنگام استفاده از اینترنت به صورت ثابت نمی باشند. در واقع IP همیشه در حال تغییر بوده و حالت استاتیک ندارد. برخی اوقات ممکن است به دلیل بن شدن آدرس IP توسط یک سایت و یا سرویس اینترنتی، با کاهش سرعت مواجه شویم. به منظور تغییر آی پی به صورت زیر عمل می کنیم:


 


1. ابتدا دستور ipconfig /release را در محیط CMD وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید. 


 


2. در ادامه دستور ipconfig /renew را تایپ و کلید اینتر را فشار دهید. با استفاده از این دستور یک آی پی جدید دریافت خواهید کرد.


 

آموزش حل مشکل کندی سرعت اینترنت توسط CMD


 


 


2. پاکسازی DNS resolver cache


 


سیستم عامل ویندوز، پس از هربار بازدید از یک وبسایت اطلاعاتی مانند آدرس IP و وب سرور را در محلی با نام DNS resolver ذخیره می کند. در صورتی که کش و یا حافظه نهان این بخش را هر چند یکبار پاکسازی نکنید، ممکن با کاهش و کندی سرعت مواجه شوید. 


 


به منظور پاکسازی کش DNS می توانید دستور ipconfig /flushdns را در محیط CMD وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید. در این حالت به احتمال بسیار زیاد افزایش سرعت چشمگیری را در هنگام بارگذاری وب سایت ها مشاهده خواهید کرد.


 

آموزش حل مشکل کندی سرعت اینترنت توسط CMD


 


 


3. ریست Winsock


 


ویندوز از سوکت های مختلفی برای برقراری و تبادل اطلاعات استفاده می کند. گاهی اوقات ممکن است ایجاد یک وقفه در تنظیمات سوکت، باعث کندی و یا قطعی اینترنت شود. در این حالت می توانید با ریست کردن سوکت و تنظیمات لایه های سرویس یا LSP می توانید مشکل کندی سرعت را حل نمایید.


 


به منظور ریست سوکت های اطلاعاتی دستور netsh winsock reset را در محیط CMD وارد نمایید. پس از انجام اینکار باید ویندوز را ریست نمایید. 


 

آموزش حل مشکل کندی سرعت اینترنت توسط CMD


 


 


4. استفاده از دستور Netsh


 


دستور Netsh در زمینه پیکربندی و مانیتورینگ وضعیت شبکه کاربرد دارد. با استفاده از این دستور می توانید مواردی مانند ریست فایروال، کارت شبکه و روتر و … را انجام دهید. در ادامه برخی از دستورات مفید در زمینه افزایش سرعت اینترنت با استفاده از دستور Netsh قرار داده شده است که می توانید از آنها استفاده کنید.


 


netsh int tcp set global chimney=enabled


 


netsh int tcp set global autotuninglevel=normal


 


(netsh int tcp set supplemental (Alternative command for Windows 7 users is at the end


 


netsh int tcp set global dca=enabled


 


netsh int tcp set global netdma=enabled


 


netsh int tcp set global ecncapability=enabled


 


(netsh int tcp set global congestionprovider=ctcp (For Windows 7 users


 

آموزش حل مشکل کندی سرعت اینترنت توسط CMD


 


 


در این مقاله به بررسی روش های کاهش کندی سرعت اینترنت پرداختیم. در نظر داشته باشید که روش های گفته شده ممکن است در برخی اوقات به درستی عمل نکند. در واقع دستورات CMD به منظور استفاده های خاص کاربرد داشته و برای مشکلات عمومی در بعضی مواقع بی تاثیر می باشد. 


 


در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در خصوص این مقاله می توانید نظرات و سوالات خود را از طریق فرم زیر با ما در میان بگذارید.


 


 


( بدون کامنت – اولین کامنت را شما بنویسید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *