فهرست بستن

آموزش رفع ارور 403 Forbidden در سایت های اینترنتیآموزش رفع ارور 403 Forbidden در سایت های اینترنتی


 


 

آموزش رفع ارور 403 Forbidden در سایت های اینترنتی


 


 


گاهی اوقات ممکن است به دلیل مسائلی مانند تحریم و سایر مشکلات، در هنگام مشاهده برخی از سرویس های گوگل و یا به طور کلی هر سایت دیگری با ارور 403 Forbidden مواجه شوید.


 


به طور کلی ارور 403 Forbidden به معنای عدم داشتن دسترسی کافی برای مشاهده اطلاعات صفحه می باشد و زمانی که کاربران و بازدیدکنندگان یک وب سایت دسترسی لازم برای مشاهده یک صفحه را نداشته باشند با این ارور روبرو خواهند شد.


 


در این مقاله به بررسی روش ها و علت های ایجاد ارور 403 Forbidden می پردازیم، با سرزمین دانلود همراه باشید.


 


 


روش اول: رفرش صفحه


 


گاهی اوقات ممکن است به دلیل اختلال در عملکرد سرور با این خطا رو به رو شوید. به طور معمول اینگونه اختلالات به صورت ثانیه ای بوده و با رفرش صفحه می توانید از آنها عبور نمایید.


 


بدین منظور در صورتی که با ارور 403 Forbidden مواجه شدید، در ابتدا با استفاده از کلید F5 چندین بار صفحه را رفرش نمایید. به احتمال زیاد مشکل شما حل خواهد شد.


 

آموزش رفع ارور 403 Forbidden در سایت های اینترنتی


 


 


روش دوم: چک کردن آدرس صفحه


 


به طور کلی آدرس استاندارد یک صفحه اینترنتی با پسوندهایی مانند.com, .org, .html و .ir و سایر قالب های استاندارد ( مانند php. و html.) به پایان می رسد. در صورتی که در انتهای آدرس صفحه مواردی مانند // قرار گرفته باشد به احتمال زیاد آدرس دایرکتوری یک فایل می باشد. 


 


اکثر وب سایت ها، دایرکتوری فایل های خود را به دلیل وجود موارد امنیتی غیر فعال می کنند. به همین دلیل ممکن است هنگامی که شما سعی در ورود به یک صفحه دایرکتوری را داشته باشید با ارور 403 Forbidden مواجه شوید.


 

آموزش رفع ارور 403 Forbidden در سایت های اینترنتی


 


 


روش سوم: محدود بودن دسترسی به صفحه


 


گاهی اوقات ممکن است یک صفحه از وب سایت تنها قابل مشاهده توسط مدیران و یا اعضای ویژه وب سایت باشد. در اکثر مواقع به منظور نمایش محدود بودن صفحه، اروری مطابق با شکل زیر دریافت خواهید کرد که در آن دلیل و روش استفاده از صفحه ذکر شده است اما در گاهی اوقات نیز به دلیل پیکربندی نامناسب سایت ممکن است با ارور های دیگری همچون ارور 403 Forbidden مواجه شوید.


 


به منظور بررسی این موضوع می توانید در سایت مورد نظر عضو شده و دوباره صفحه را بررسی نمایید.


 

آموزش رفع ارور 403 Forbidden در سایت های اینترنتی


 


 


روش چهارم: بررسی ISP


 


شما می توانید با استفاده از اینترنت سیم کارت خود صفحه مورد نظر را بار دیگر بررسی کنید. در صورتی که با یک اینترنت دیگر محتوای صفحه قابل مشاهده باشد، باید با شرکت ارائه دهنده اینترنت خود تماس گرفته و مشکل خود را با آن مطرح نمایید. در برخی موارد ممکن است به دلیل اختلال های فنی IP شما در لیست بلاکی های سایت قرار گرفته باشد، در این حالت نیز می توانید مودم خود را خاموش کرده و پس از 30 ثانیه روشن نمایید. با انجام این کار یک آی پی جدید دریافت خواهید کرد.


 


 


در این مقاله به بررسی علت های ایجاد ارور 403 Forbidden در هنگام وبگردی پرداختیم. در مرحله آخر می توانید مشکل خود را از طریق منوی تماس، با مدیریت سایت مطرح نمایید. در صورتی که همچنان مشکل شما پابرجا است تنها راه استفاده از نرم افزارهای تغییر دهنده آی پی می باشد. همچنین شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق فرم زیر با ما در میان بگذارید.


 


 


( بدون کامنت – اولین کامنت را شما بنویسید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *