فهرست بستن

بررسی میزان مصرف بازی های آنلاین از ترافیک اینترنتبررسی میزان مصرف بازی های آنلاین از ترافیک اینترنت

بررسی میزان مصرف بازی های آنلاین از ترافیک اینترنت

 
اگر شما نیز جزو افرادی باشید که به بازی های آنلاین علاقه دارند و روزانه ساعت ها را صرف این باز یها میکنند، احتمال دارد این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که بازی های آنلاین تا چه میزان از حجم اینترنت استفاده میکنند. در این مطلب از وبسایت تخصصی سرزمین دانلود میخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم، با ما همراه باشید.

بازی های آنلاین از چه مقدار ترافیک اینترنت استفاده میکنند؟

همانطور که میدانید بازی های آنلاین بسیار محبوب بوده و روزانه میلیون های نفر ساعت ها را صرف این بازی ها میکنند. اینکه یک بازی و یا سرویس آنلاین تا چه مقدار از حجم اینترنت استفاده میکند، کاملا بستگی به بازی/سرویس دارد. برای مثال بازی هایی مانند ماینکرافت و یا فورت نایت حدود 100 مگابایت از اینترنت را در هر ساعت مصرف میکنند، این در حالی است که یک سرویس تماشای فیلم و سریال مانند نتفلیکس، میتواند تا ساعتی 3 گیگابایت را مصرف کند.

یا برای مثال تماس تصویری نیز میتواند ساعتی حدود 1 گیگابایت و یا بیشتر از حجم اینترنت شما را مصرف کند. در کل این بدان معناست که بازی های آنلاین در مقایسه با سایر سرویس ها و کار های اینترنتی، از حجم کمتری استفاده میکنند.

میزان ترافیک مصرفی بازی به منظور آپدیت شدن

همه بازی ها، به خصوص بازی های آنلاین هر چند وقت یک بار بروزرسانی هایی دریافت میکنند. دانلود این بروزرسانی ها میتواند تا حد زیادی از حجم اینترنت شما را مصرف کند. بنابراین به غیر از میزان حجمی که بازی به تنهایی مصرف میکند، باید بروزرسانی های بازی ها را نیز در نظر بگیرید.

– میزان ترافیک مصرفی بسته به دستگاه

این موضوع را در نظر داشته باشید که بازی های آنلاین موبایلی از حجم اینترنت بسیار کمتری نسبت به بازی های آنلاین کنسول و یا کامپیوتری استفاده میکنند. برای مثال بازی هایی مانند فورت نایت، کلش رویال و… .

– میزان حجم مصرفی بازی های محبوب

Battlefield V: این بازی حدودا ساعتی 150 گیگابایت از اینترنت شما را مصرف میکند.

Call of Duty: نسخه تلفن همراه این بازی، در هر ساعت حدود 40 مگابایت از اینترنت را مصرف میکند که البته با افزایش تعداد بازیکنان، میزان مصرف اینترنت نیز بالا میرود.

Defense of Ancients 2: بین 50 الی 100 مگابایت در ازای هر ساعت بازی کردن.

Fallout 76: میزان ترافیک مصرفی این بازی حدود 60 مگابایت در هر ساعت است.

FIFA 19: هر ساعت بین 20 الی 30 مگابایت.

Fortnite: از 45 تا 100 مگابایت به ازای هر ساعت بازی کردن در کامپیوتر.

League of Legends: این بازی در هر ساعت بیش از 100 مگابایت از حجم اینترنت را ممکن است استفاده کند.بررسی میزان مصرف بازی های آنلاین از ترافیک اینترنت

Minecraft: میزان حجم مصرفی اینرتنت در بازی ماینکرافت بسته به تعداد بازیکنانی که آنلاین هستند است. این بازی ممکن است در هر ساعت از 40 الی 200 مگابایت از حجم اینترنت را مصرف کند.

PUBG: این بازی در ه 1 ساعت از 50 تا 100 مگابایت از حجم اینترنت را مصرف میکند.

Red Dead Online: 150 مگابایت به ازای هر ساعت.

World of Warcraft: بسته به تعداد بازیکنان، از 25 تا 200 مگابایت از حجم در هر ساعت استفاده میشود.

کنترل میزان مصرف اینترنت

اگر میخواهید میزان ترافیکی که هر نرم افزار و یا بازی مصرف میکند را محدود کنید و در ترافیک اینترنت خود صرفه جویی کنید، میتوانید از نرم افزار هایی مانند “Netlimiter 4” و یا “PRTG Network Monitor” استفاده کنید.

موفق باشید.


 


 


سایر مقالات مربوط به بازی های آنلاین

( بدون کامنت – اولین کامنت را شما بنویسید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *