فهرست بستن

بهینه سازی سایتبهینه سازی سایت


 


  


 


سایت یکی از عوامل اصلی برای فروش در دنیای دیجیتال است و اگر اهمیت لازم به آن داده نشود به احتمال زیاد کسب و کار اینترنتی با شکست رو به رو می شود. امروز در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که چه قسمت هایی از سایت باید بهینه سازی شود و هر قسمت چه اهمیت دارد و در آخر با چند نکته برای بهینه سازی سایت مقاله را به اتمام می رسانیم.

چه قسمت هایی از سایت باید بهینه شود؟

– سرعت

– UI و UX

– سئو

بهینه سازی سرعت سایت

سرعت سایت یکی از مهم ترین شاخص هایی ست که گوگل و دیگر موتور های جستجو به آن بسیار اهمیت می دهند. تحقیقات نشان داده است بیش از 53% از کاربران قبل از اینکه  لود شود سایت را ترک می کنند، گوگل می خواهد محتوای به دست کاربر در سریع ترین حالت ممکن برسد. اگر سایت شما بیش از چند ثانیه زمان برای لود شدن زمان می برد شما نیاز دارید که بهینه سازی سرعت سایت را شروع کنید.

 
چند ابزار برای آنالیز سرعت سایت:

– pingdom

– GTmetrix

– Lighthuose

– Google search console page speed

بهینه سازی UI و UX

یکی دیگر از مسائلی که حتما باید به ان اهمیت داده شود UI و UX سایت شماست. این دو نوع نوعی از طراحی هستند.

UX به معنای تجربه کاربری از یک محصول است به عنوان مثال در سایت شما کاربر چقدر احساس راحتی می کند و چه قدر می تواند با سایت شما ارتباط برقرار کند و یا در فروشگاه های اینترنتی  کاربر چقدر می تواند راحت حرید کند.

UI به معنای رابط کاربری ست. اگر بخواهیم با یک مثال ساده بگوییم باید سیستم کسل کننده داس را به یاد بیاوریم. زمانی که ویندوز کاری کرد که به جای وارد کردن چند خط کد شما یک دکمه را فشار دهید در اصل یک رابط کاربری طراحی کرد تا با استفاده از آن کاربران راحت تر بتوانند از سیستم خود استفاده کنند.

تست عملکرد UX و UI نیازمند مهارت تخصوصی است و حتما فردی که آنالیز را انجام می دهد باید دانش طراحی UI و UX را داشته باشد. ولی راهکارهایی هم برای گرفتن این تست ها وجود دارد. مثل بازخورد گرفتن از کاربرانی که به سایت شما مراجه می کنند. در تصویر زیر نمونه این عملایت را می توانید مشاهده کنید.


 


بهینه سازی سئو

اگر تا کنون اسم سئو به گوش شما نخورده است باید بگوییم که موتورهای جستجو بر اساس همین موضوع سایت ها را رتبه بندی می کنند. اگرمی خواهید سایت شما در نتایج گوگل رتبه خوبی کسب کند باید بهینه سازی سئو را شروع کنید. چندین سایت برای تست عملکرد سئو وجود دارد که یکی از برترین های آنها برای شما درج کرده ایم:

Seobility

نکات مهم بهینه سازی سایت:

– برای بهینه سازی UI و UX از متخصصین مشاوره بگیرید

– سعی کنید خطاهایی که در آنالیز سئو می گیرید را بر طرف کنید

– ممکن سایت شما ui عالی داشته باشد ولی در UX مشکل داشته باشد

– سرعت لود شدن سایت شما نباید بیش از 5 ثانیه باشد

– برای بهینه سازی سرعت می توانید از ابزار های GTmetrix استفاده کنید

– کم حجم کردن عکس ها قبل از بارگذاری در سایت یکی از بهترین راهکار ها برای افزایش سرعت سایت است (compressjpeg.com)

– فایل های کد نویسی سایت را قبل از بارگذاری فشرده سازی کنید

– به on-page سئو اهمیت بسیار زیادی دهید

جمع بندی

سایت هایی که همه این موارد را به خوبی رعایت کنند می توانند در دنیای دیجیتال به خوبی پیشرفت کنند. پس سعی کنید این معیار ها را به خوبی رعایت کنید  تا بتوانید موتورهای جستجو و کاربران سایت را راضی نگه دارید.

( بدون کامنت – اولین کامنت را شما بنویسید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *