فهرست بستن

سرزمین فیل های سفیدسرزمین فیل های سفید


 


  


 


هرگاه سخن از مکانی پرتوریست مطرح می گردد قطعا تایلند یکی از آن مقاصد می باشد. این کشور دارای ویژگی های خاصی است که سبب گشته توریست ها مجاب شوند به آن سفر کنند.

این کشور را به سرزمین فیل های سفید نیز می شناسند. این فیل ها در تایلند نشانه پاکی هستند و از ارزش والایی نزد مردمان این کشور برخوردار است؛ حتی این فیل ها را “chang sam khan” به معنای فیل مبارک نیز می نامند.

فیل های سفید نژاد کمیابی از فیل ها هستند که در دوره ای از تاریخ به عنوان هدیه بین کشورها رد و بدل می شد. هزینه نگه داری از این فیل ها بسیار بالا می باشد.


 


لازم به ذکر است که بگوییم این فیل ها را نمی توان در هر جایی مشاهده کرد و گردشگران تور تایلند برای بازدید از آن ها باید به مکان هایی شناخته شده مراجعه نمایند. این فیل ها بسیار بزرگ هستند و معمولا سن بالایی دارند و در زمره فیل های پیر به حساب می آیند. تایلندی ها ارزش زیادی برای این حیوان سفید قائل هستند و معمولا آن ها را با تزئینات زیبایی مزین می کنند.

با وجود این که تعداد این نوع از فیل ها در کشور تایلند زیاد نیست، اما فیل های معمولی به وفور در این منطقه دیده می شوند. در گذشته فیل های سفید را برای رفت و آمد پادشان به کار می بردند و در مواقعی هم از آن ها برای بریدن درخت های تنومند استفاده می کردند.


 


این موجودات را در سایر کشورها نمی توان مشاهده کرد و یا اگر هم وجود داشته باشد به تعداد محدود هستند، برای مثال گردشگران تور مالزی می توانند تعداد کمی از فیل های سفید را در باغ وحش این کشور مشاهده نمایند. همچنین گردشگران تور دبی هم ممکن است در بیشه زارهای این شهر مدرن، فیل هایی با مشخصات مورد نظر را ببینند.

( بدون کامنت – اولین کامنت را شما بنویسید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *