فهرست بستن

معرفی انواع باتری های گوشی های سامسونگمعرفی انواع باتری های گوشی های سامسونگ

معرفی انواع باتری های گوشی های سامسونگ

از آنجایی که سامسونگ از محبوب ترین برند ها در زمینه گوشی های هوشمند است، قطعات آن نیز به وفور در بازار یافت شده و توسط مردم به خرید و فروش میرسند و به همین دلیل است که تنوع بالای این نوع باتری ها باعث سردرگمی کاربران شده.

از آنجایی که باتری منبع تغذیه گوشی بوده و هیچ گوشی بدون باتری قادر به روشن شدن نیست، این قطعه از اهمیت بالایی برخردار است و باید به گونه ای باشد که تا ساعت ها کاربر را یاری کند و در مواقع حساس شارژ آن تمام نشود. در این مطلب از وبسایت سرزمین دانلود میخواهیم با انواع باتری های گوشی های سامسونگ آشنا شویم، با ما همراه باشید.

انواع باتری
باتری ها از گذشته تا به امروز پیشرفت های زیادی به خود دیده اند و سیر تکاملی را طی کرده اند. امروزه دو نوع باتری در گوشی ها استفاده میشوند که کمپانی سامسونگ نیز از این دو نوع باتری در گوشی هایش بهره میبرد: “باتری های “لیتیوم یونی” و باتری های “لیتیوم پلیمری”.معرفی انواع باتری های گوشی های سامسونگ

 


 


پیشنهاد میدهیم مقاله زیر را نیز مطالعه کنید:


 


آشنایی با انواع باطری های لپ تاپ


 باتری های لیتیوم یونی

این نوع باتری ها در اکثر گوشی های برند سامسونگ مورد استفاده قرار میگیرند و نام آن به صورت مختصر “Li-ion” نوشته میشود. هنگامی که این نوع از باتری در حال تخلیه شارژ است، یون های لیتیوم از الکترود های مثبت به سمت الکترود های منفی حرکت میکنند و در حین شارژ شدن، یون های لیتیوم از الکترود های منفی به سمت الکترود های مثبت حرکت میکنند.

باتری های لیتیوم یونی سامسونگ طی مرور زمان تغییراتی زیادی به خود دیده اند و از حجم آنها کم شده و به کارایی آنها افزوده شده است. امروزه نه تنها سامسونگ، بلکه سایر برند های تولید کننده گوشی های تلفن همراه نیز از این نوع باتری در گوشی هایشان به وفور استفاده میکنند.

میزان امنیت باتری های لیتیوم یون

هرچند که باتری های لیتیوم یون طی مرور سال ها پیشرفت هایی داشته اند و بهتر شده اند، اما هنوز هم خطراتی در بر دارند. برای مثال تا به حال تعداد دفعات زیادی آتش گرفتن گوشی های سامسونگ که دارای باتری های لیتیوم یونی بودند گزارش شده است.

چه چیز هایی به باتری های لیتیوم یونی آسیب میزنند؟معرفی انواع باتری های گوشی های سامسونگ

برای اینکه بتوانید ساعت ها بدون نیاز به شارژر با گوشی تان کار کنید، نیاز به یک باتری سالم و قدرتمند دارید. در ادامه مواردی که میتوانند به باتری های لیتیوم یونی آسیب برسانند را مرور میکنیم:

عدم جدا کردن گوشی از شارژر پس از 100 درصد شدن شازژ.

شارژ باتری قبل از تخلیه کامل.

استفاده از شارژر های نامرغوب و غیر استاندارد.


به منظور دانستن روش های افزایش طول عمر باتری، مقاله زیر را مطالعه کنید:


 


چند توصیه برای افزایش طول عمر باتری گوشی های اندرویدی


 باتری های لیتیوم پلیمری

نوع دیگری از باتری ها که به وفور توسط سامسونگ مورد استفاده قرار میگیرد، باتری های “لیتیوم پلیمری” و یا همان “Li-Pol” هستند. این نوع از باتری ها دارای قدرت و مقاوت بالا و همچنین وزن پایینی هستند.

این نوع باتری ها دارای یک نوع پوشش محکم از جنس بسیار مقاوم هستند که همین باعث میشود امنیت اینگونه باتری ها بالا باشد و از آتش گرفتن و سوراخ شدن باتری جلوگیری شود.معرفی انواع باتری های گوشی های سامسونگ

باتری های لیتیوم پلیمری در کل باتری های بهتری هستند و شارژ بیشتری ذخیره میکنند، اما از آنجایی که استفاده از آنها هزینه ها را برای کمپانی سامسونگ بالا میبرد، این کمپانی بیشتر از باتری های لیتیوم یونی استفاده میکند.

جمع بندی

میتوان گفت که هر کدام از باتری های لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری مزایا و معایب خودشان را دارند و نمیتوان یکی را به عنوان گزینه ای بهتر نسبت به دیگری انتخاب کرد. در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه باتری ها، آن را با ما از طریق بخش نظرات در میان بگذارید.

موفق باشید.


 


 


سایر مقالات مربوط به گوشی های سامسونگ

( بدون کامنت – اولین کامنت را شما بنویسید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *