فهرست بستن

معرفی برترین و امن ترین کیف پول های بیت کوینمعرفی برترین و امن ترین کیف پول های بیت کوین


 


 

معرفی برترین و امن ترین کیف پول های بیت کوین


 


 


بیت کوین یک پول یا ارز دیجیتالی است که به صورت غیر متمرکز و کاربر به کاربر توزیع می شود. غیر متمرکز بودن این ارز به این معنا می باشد که هیچ دولت و یا نهاد سازمانی بر بیت کوین حاکم نمی باشد و هیچ شخص یا نهادی این شبکه را کنترل نمی کند.


 


از جمله بالا می توان این گونه برداشت کرد که مسئول امنیت حساب های شما در این ارز دیجیتال تنها بر عهده خود شما می باشد. با این وجود تعداد بسیار زیادی کیف پول یا به اصطلاح Wallet در خصوص نگهداری بیت کوین طراحی شده اند که یک انتخاب نا مناسب می تواند تمام سرمایه شما را در این راه از بین ببرد.


 


کیف پول های بیت کوین در انواع مختلفی طراحی و تولید شده اند. برای مثال برخی از کیف پول ها به صورت نرم افزاری بوده و برخی دیگر به صورت سخت افزاری موجود می باشند. در نوع نرم افزاری، برخی از کیف پول ها مخصوص گوشی های همراه ساخته شده اند و برخی دیگر مبتنی بر دسکتاپ و سیستم های کامپیوتری.


 


در این مقاله می خواهیم به معرفی امن ترین کیف پول های بیت کوین بپردازیم. با سرزمین دانلود همراه باشید.


 


 


کیف پول های مبتی بر دسکتاپ 


 


Wallet مبتنی بر سیستم های کامپیوتری یکی از امن ترین نوع کیف پول ها می باشد. در این نوع کیف پول ها، شما باید یک نرم افزار را در درون سیستم خود دانلود و نصب نمایید و توسط آن برنامه به مدیریت بیت کوین های خود بپردازید.


 


 


 


نرم افزار Bitcoin Core اولین کیف پول بیت کوین بوده که توسط طراحان بیت کوین ساخته شده است. تا این لحظه هیچگونه باگ و یا رخنه امنیتی در خصوص این نرم افزار گزارش نشده است. با این وجود، یکی از معایب این نرم افزار استفاده بیش از حد از فضای درون ویندوز می باشد. برای شروع کار شما به 65 گیگابایت فضا نیاز خواهید داشت که این مقدار پس از انجام هر تراکنش ممکن است افزایش بیابد. 


 


در صورتی که از ویندوز و سیستم عامل های کامپیوتری به منظور مدیریت بیت کوین های خود استفاده می کنید پیشنهاد ما استفاده از برنامه Bitcoin Core می باشد.


 

معرفی برترین و امن ترین کیف پول های بیت کوین


 


 


 


یکی دیگر از نرم افزارهای بسیار امن در زمینه مدیریت بیت کوین در سیستم های کامپیوتری، برنامه Armory می باشد. این نرم افزار کلیدهای خصوصی (Private keys) را به صورت آفلاین در درون کامپیوتر شما ذخیره می کند که از این جهت تنها راه دستیابی غیرمجاز به بیت کوین های شما، استفاده از همان کامپیوتر می باشد.


 

معرفی برترین و امن ترین کیف پول های بیت کوین


 


 


کیف پول های مبتنی بر تلفن همراه


 


از ویژگی های این نوع کیف پول ها می توان به در دسترس بودن آنها اشاره نمود. اما از جهتی دیگر بحث امنیت در کیف پول های همراه مقداری چالش بر انگیز می باشد. به همین دلیل در صورتی که مقدار زیادی بیت کوین دارید، پیشنهاد می کنیم که بخش کمی از آن را در درون گوشی خود قرار داده و مابقیه را در کیف پول دسکتاپ خود ذخیره نمایید.


 


 


 


Mycelium امن ترین و پر استفاده ترین کیف پول مبتنی بر گوشی های همراه می باشد. از ویژگی های این کیف پول می توان به پاکسازی خودکار کلیدهای خصوصی و همچنین امنیت چندلایه ای در هنگام دسترسی و ایجاد یک تراکنش اشاره نمود. 


 

معرفی برترین و امن ترین کیف پول های بیت کوین


 


 


 


جایگاه دوم در بحث امنیت به نرم افزار Wirex اختصاص می یابد. کیف پول Wirex نیز مانند برنامه Mycelium پس از ایجاد هر تراکنش کلیدهای خصوصی را پاکسازی می کند. قابلیت قرار دادن تایید هویت دو مرحله ای و همچنین رمزگذاری چندلایه ای از سایر ویژگی های این کیف پول می باشد.


 

معرفی برترین و امن ترین کیف پول های بیت کوین


 


 


کیف پول های سخت افزاری 


 


دسته ای دیگر از کیف پول های بیت کوین نوع سخت افزاری می باشد. اگر کلیدهای خصوصی ارزهای شما به صورت سرد و در کیف پول های سخت افزاری ذخیره شوند، احتمال گم شدن و یا سرقت آنها به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. در ادامه به معرفی برخی از این نوع کیف پول ها می پردازیم:


 


 


 


KeepKey یک کیف پول بیت کوین می باشد که به صورت سخت افزاری طراحی و تولید شده است. در این کیف پول می توانید برای امنیت بیشتر حساب خود از پین کد و رمزهای دیجیتالی نیز استفاده نمایید. تمام تراکنش ها و کلیدهای خصوصی در درون حافظه KeepKey ذخیره خواهد شد که از این جهت امنیت حساب شما را دوچندان خواهد کرد.


 

معرفی برترین و امن ترین کیف پول های بیت کوین


 


 


 


Trezor یک کیف پول سخت افزاری کوچک با کارایی بسیار بالا می باشد. در درون این کیف پول تمام اقدامات امنیتی لازم برای مقابله با بد افزارها و ویروس های سطح پایین انجام شده است. در واقع تنها راه نفوذ و یا سرقت بیت کوین از این کیف پول، گم کردن آن می باشد. 


 

معرفی برترین و امن ترین کیف پول های بیت کوین


 


 


در این مقاله به بررسی انواع کیف پول های بیت کوین پرداختیم. در نظر داشته باشید که امن ترین نوع کیف پول های بیت کوین از نوع سخت افزاری بوده و در رده بعدی می توان نوع نرم افزاری و نسخه دسکتاپ را قرار داد. همانطور که در ابتدای مقاله توضیح دادیم، بهتر است مقدار کمی از بیت کوین های خود را بر روی کیف پول های مبتنی بر تلفن همراه قرار دهید و مابقی را در والت های سخت افزاری و یا دسکتاپی ذخیره نمایید. 


 


 


( بدون کامنت – اولین کامنت را شما بنویسید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *